Rehau Oda Termostatı Değişimi/Onarımı

Rehau yerden ısıtma termostatlarının değişimi ve onarımı

Oda Termostat’ı Nedir, Nasıl Çalışır ?

Oda termostatı ortam sıcaklığını anlık olarak ölçerek, ortamı istenen sıcaklık değerine gelene kadar ısıtma sistemini çalıştıran, ortam sıcaklığı istenen sıcaklık değerinden düştüğünde tekrar çalışarak odanızı sabit bir sıcaklıkta kalmasını sağlayan kumanda cihazıdır.

Örneğin; Odanızı termostatınızdan 24 derece ayarladınız. ve ortam sıcaklığı 18 derece. oda termostatınız ortam sıcaklığı 24 derece olana kadar odanızın ısıtma sistemini açar ortam sıcaklığı 24 derece ulaştığında ısıtmayı durdurur. odanız 24 derecenin altına düştüğünde ısıtma sistemini tekrar açarak odanızı sabit olarak 24 derecede kalmasını sağlar.

Rehau Yerden Isıtma Termostatlarının Değişimi Ve Onarımı

Rehau Oda Oermostatları Kablolu Ve Kablosuz Olarak İkiye Ayrılır.

Rehau kablosuz NEA 2.0 oda termostatları 2 adet 1.5V (AAA) pil ile çalışır. verimli kullanım için her iki yılda bir düzenli olarak pil değişimi yapılmalıdır.

Rehau NEA H ve HT modeli kablolu (standart) oda termostatları 24V ve 220V olarak ikiye ayrılır. Bu termostatların değişimiminde hangi voltta kullanıldığına dikkat edilmelidir.

Rehau termostatlarınız zamanla veya yetkisiz müdahaleler sonucu arızalanabilir bu gibi durumlarda yetkili servis tarafından onarımı veya değişimi yapılır.